Neo ATLAS 1469 Switch Powiększ do pełnego rozmiaru

Neo ATLAS 1469 Switch

Unikalne połączenie strategii, gry przygodowej oraz ekonomicznej. Gracze przenoszą się do XV-wiecznej Portugalii i zarządzają kompanią handlową. Celem rozgrywki jest odnalezienie legendarnego kraju Zipangu, a także sporządzenie dokładnej mapy świata.

Więcej szczegółów

Dostępność: Ten produkt nie występuje już w magazynie


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Twoja cena: 169,99 zł

Dodaj do listy życzeń

Zyskaj 5.1 zł

jeśli ktoś kupi ten produkt korzystając z Twojego reflinka.

Więcej tutaj

Neo Atlas 1469 na PC, PSV i Switch to interesujące połączenie strategii, gry ekonomicznej, a także przygodówki visual novel, osadzone w XV-wiecznej Portugalii. Za produkcję tytułu odpowiada japońskie studio Artdink. Istnieje ono od 1986 roku i wyspecjalizowało się w różnego rodzaju strategiach. Neo Atlas 1469 jest remakiem przeznaczonej na pierwsze PlayStation gry Neo Atlas II, która ukazała się jedynie na japońskim rynku w 1999 roku.


Fabuła
Akcja Neo Atlas 1469 rozpoczyna się w 1466 roku w Portugalii. Gracze poznają historię Antonio Gomeza, admirała, który służył w naszej kompanii handlowej, ale zaginął na morzu po starciu z piratami. Pierwsze trzy lata zabawy spędzamy na odbudowaniu firmy, zatrudnianiu i pozwaniu nowych kapitanów statków oraz poszukiwaniach wraku okrętu Gomeza. Po upływie tego czasu od samego króla Portugalii otrzymujemy główne zadanie kampanii gry. Daje on nam trzydzieści lat na odnalezienie legendarnego kraju o nazwie Zipangu (Japonia), mającego opływać w bogactwa i posiadać ogromne zasoby złota i srebra. Fabuła przedstawiona została na modłę visual novel, za pośrednictwem dialogów z rożnymi postaciami niezależnymi.

Mechanika
Większa część zabawy w Neo Atlas 1469 rozgrywa się na ogromnej mapie świata. Na początku zabawy jej jedyna odkryta część przedstawia Europę oraz północne wybrzeże Afryki. Aby znaleźć Zipangu, musimy rozpocząć wysyłanie ekspedycji, które badają nieznane morza i lądy. Równocześnie musimy otwierać szlaki handlowe. Finansują one nasze wyprawy i pozwalają sprzedawać egzotyczne surowce odnalezione przez kapitanów.

Ekspedycje to najbardziej unikalny element gry. Nie kontrolujemy bezpośrednio statku ani przebiegu wyprawy, ale wysłuchujemy raportu jego kapitana, który streszcza nam przeżyte przygody i opisuje odkryte lądy. Raport możemy zaakceptować lub odrzucić. Wybierając pierwszą opcję, odkrywamy kolejny kawałek mapy i czasami otrzymujemy dostęp do nowych zasobów. Dzięki temu systemowi zbudowany w ten sposób obraz świata jest za każdym razem inny i może przybrać kompletnie fantastyczne kształty.

Model ekonomiczny Neo Atlas 1469 jest nieskomplikowany i nie powinien sprawić problemów graczom, którzy wcześniej nie mieli częstej styczności ze strategiami. Poza handlem zajmujemy się także zatrudnianiem pracowników oraz kupowaniem okrętów. Przy odrobinie szczęścia odnajdujemy też ukryte skarby, co przekłada się na zastrzyk finansowy.

Kwestie techniczne
Neo Atlas 1469 posiada kolorową komiksową oprawę graficzną, nie odbiegająca standardami od tego co możemy zobaczyć w wielu produkcjach indie oraz tytułach mobilnych.

[opis wzięty z gry-online.pl]

 

Napisz swoją recenzję

Neo ATLAS 1469 Switch

Neo ATLAS 1469 Switch

Unikalne połączenie strategii, gry przygodowej oraz ekonomicznej. Gracze przenoszą się do XV-wiecznej Portugalii i zarządzają kompanią handlową. Celem rozgrywki jest odnalezienie legendarnego kraju Zipangu, a także sporządzenie dokładnej mapy świata.

Napisz swoją recenzję

Sposoby dostawyNazwa kurieraCzas dostawyKoszt
Odbiór osobisty w sklepie Konopnickiej 1c Józefów Odbiór osobisty w sklepie Konopnickiej 1c Józefów Odbierz w sklepie (Konopnickiej 1c Józefów) 0zł
Przesyłka kurierska (GLS) Przesyłka kurierska (GLS) Kurier GLS 24H 13,99 zł
Paczkomaty 24/7 Paczkomaty 24/7 Paczkomaty 24/7 1-2 dni 10,99 zł
Przesyłka kurierska (InPost) Przesyłka kurierska (InPost) Kurier Inpost 24H 12,99 zł

Polecane produkty