The Silver Case PS4 Powiększ do pełnego rozmiaru

The Silver Case PS4

Przygotowana przez Goichi'ego Sudę oraz studio Playism detektywistyczna gra przygodowa, będąca remakiem tytułu wydanego w 1999 roku na konsolach PlayStation. The Silver Case oferuje identyczną warstwę fabularną co pierwowzór.

Więcej szczegółów

Dostępność: Mamy 24H

Twoja cena: 124,99 zł

Dodaj do listy życzeń

Zyskaj 3.75 zł

jeśli ktoś kupi ten produkt korzystając z Twojego reflinka.

Więcej tutajThe Silver Case to wydana na platformę PC i PS4 detektywistyczna przygodówka, której głównym scenarzystą i projektantem był Suda 51, czyli Goichi Suda – znany z takich gier jak Lollipop Chainsaw, Killer is Dead czy serii No More Heroes. Jest to remake wydanego w 1999 roku na PlayStation tytułu, będącego pierwszą produkcją studia Grasshopper Manufacture. Odświeżoną wersję opracował zespół Playism, przy ścisłej współpracy z autorami pierwowzoru.

Fabuła

Remake oferuje dokładnie tę samą fabułę co pierwowzór. The Silver Case osadzone jest w 1999 roku w Japonii, na terenie obszaru znanego jako 24 Dzielnice. W miejscu tym dochodzi do serii brutalnych, ale jednocześnie bardzo dziwnych morderstw.

Gra koncentruje się na losach lokalnego departamentu policji, którego pracownicy podczas próby rozwiązania sprawy odkrywają, że idealnym podejrzanym byłby słynny zabójca Kamui Uehara, mający na koncie skuteczne zamachy na wielu najważniejszych członków rządu. Problem w tym, że Ueahara został kilka lat wcześniej zabity przez jednego z detektywów pracujących obecnie w wydziale zabójstw 24 Dzielnic.

Co ciekawe, gra składa się z dwóch scenariuszy. Pierwszy z nich opowiada o policjantach, a drugi pozwala na wcielenie się w dziennikarza badającego tę samą sprawę.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki wydane na platformę PC i PS4 The Silver Case to klasyczna przygodówka, więc zabawa polega na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Wszystkie te elementy zostały zrealizowane w typowo detektywistycznym stylu. Szukamy zatem dowodów i poszlak, przesłuchujemy świadków i podejrzanych oraz zajmujemy się innymi aspektami śledztwa.

Oczywiście nie obyło się bez istotnych zmian w porównaniu z pierwowzorem z 1999 roku. Oprawa graficzna została opracowana od nowa, w oparciu o silnik Unity 5 – ale dotyczy to głównie sekwencji 3D, gdyż autorzy zachowali większości elementów dwuwymiarowych, jedynie poddając je retuszowi. Ponadto niektóre zagadki trzeba było mocno przerobić, gdyż zbyt mocno bazowały na specyfice japońskiego języka.

[opis wzięty z gry-online.pl]

 
  • Wersja Językowa Angielska
  • PEGI 16+
  • Ilość graczy offline 1
  • Nośnik Blu-ray
  • Rok premiery 2017

Napisz swoją recenzję

The Silver Case PS4

The Silver Case PS4

Przygotowana przez Goichi'ego Sudę oraz studio Playism detektywistyczna gra przygodowa, będąca remakiem tytułu wydanego w 1999 roku na konsolach PlayStation. The Silver Case oferuje identyczną warstwę fabularną co pierwowzór.

Napisz swoją recenzję

Sposoby dostawyNazwa kurieraCzas dostawyKoszt
Odbiór osobisty w sklepie Konopnickiej 1c Józefów Odbiór osobisty w sklepie Konopnickiej 1c Józefów Odbierz w sklepie (Konopnickiej 1c Józefów) 0zł
Przesyłka kurierska (GLS) Przesyłka kurierska (GLS) Kurier 24h 13,99 zł
Paczkomaty 24/7 Paczkomaty 24/7 List 1-3 dni (płatność tylko przelewem) 10,99 zł
Przesyłka kurierska (InPost) Przesyłka kurierska (InPost) 24h Kurier 12,99 zł