Sid Meier's Civilization: Beyond Earth - Rising Tide PC Powiększ do pełnego rozmiaru

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth - Rising Tide PC

Oficjalny dodatek do strategii turowej Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth z 2014 roku, opracowany przez twórców gry podstawowej ze studia Firaxis Games.

Więcej szczegółów

Dostępność: Mamy 24H

Cena sugerowana : 49.99 zł

Twoja cena: 9,99 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 9,99 zł

Dodaj do listy życzeńUWAGA! Jest to rozszerzenie wymagające podstawowej wersji gry "Sid Meier's Civilization: Beyond Earth".

Rising Tide to pierwsze rozszerzenie do wydanej w październiku ubiegłego roku strategii turowej Sid Meier's Civilization: Beyond Earth. Odpowiada za nie Firaxis, to samo studio, które stworzyło podstawową wersję. Ma ono również w swoim dorobku takie tytuły jak Alpha Centauri czy XCOM: Enemy Unknown.

Jedną z najważniejszych nowości, jakie oferuje rozszerzenie, jest możliwość ekspansji na morzach i oceanach. Nie jesteśmy więc już ograniczeni linią brzegową przy planowaniu swojego imperium: twórcy pozwolili na budowanie całych osad na tafli wody, a także wydobywanie surowców spod jej powierzchni. Ba, nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć w pełni funkcjonalne państwo tylko i wyłącznie na morzu. Taka ekspansja wiąże się jednak z nowymi zagrożeniami, ponieważ głębiny obcych planet zamieszkiwane są przez groźne monstra.

Druga poważna zmiana dotyczy systemu dyplomacji. W Rising Tide jest on znacznie bardziej dynamiczny, biorąc pod uwagę nasze dotychczasowe poczynania w trakcie pertraktacji z konkurentami. Liderzy innych cywilizacji również mają bardziej rozbudowaną osobowość, na którą wpływa zarówno ich historia, jak i obecna sytuacja geopolityczna: dla przykładu dotychczas pokojowo nastawiony rywal może wstąpić na ścieżkę wojenną, jeśli przyprzemy go do muru.

Także inne mechaniki zostały zmienione. W Rising Tide nie jesteśmy ograniczeni do trzech doktryn z podstawowej wersji gry. Zamiast tego możemy łączyć poszczególne ideologie w swoiste hybrydy, dające nam dostęp do m.in. nowych jednostek. Odświeżono również system artefaktów, w którym teraz zbieramy i łączymy pozostałości po obcych cywilizacjach.

Ponadto Rising Tide to także dwa nowe biomy – jeden z nich to świat prymitywny, nadal w trakcie kształtowania, wstrząsany wulkaniczną aktywnością. Twórcy zapewnili nam również dostęp do czterech nowych frakcji. Pośród nich znajduje się m.in. Al Falah, złożona z nomadów wywodzących się z Bliskiego Wschodu.

 
  • Wersja Językowa Polska - napisy
  • PEGI 12+
  • Nośnik DVD
  • Rok premiery 2015
  • Gatunek Strategiczne

Napisz swoją recenzję

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth - Rising Tide PC

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth - Rising Tide PC

Oficjalny dodatek do strategii turowej Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth z 2014 roku, opracowany przez twórców gry podstawowej ze studia Firaxis Games.

Napisz swoją recenzję

Sposoby dostawyNazwa kurieraCzas dostawyKoszt
Przesyłka kurierska (GLS) Przesyłka kurierska (GLS) Kurier GLS 24H 13,99 zł