Sid Meier's Civilization: Beyond Earth - Rising Tide PC Powiększ do pełnego rozmiaru

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth - Rising Tide PC

Oficjalny dodatek do strategii turowej Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth z 2014 roku, opracowany przez twórców gry podstawowej ze studia Firaxis Games.

Więcej szczegółów

Dostępność: Mamy 24H

Cena sugerowana : 49.99 zł

Twoja cena: 9,99 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 9,99 zł

Dodaj do listy życzeń

UWAGA! Jest to rozszerzenie wymagające podstawowej wersji gry "Sid Meier's Civilization: Beyond Earth".

Rising Tide to pierwsze rozszerzenie do wydanej w październiku ubiegłego roku strategii turowej Sid Meier's Civilization: Beyond Earth. Odpowiada za nie Firaxis, to samo studio, które stworzyło podstawową wersję. Ma ono również w swoim dorobku takie tytuły jak Alpha Centauri czy XCOM: Enemy Unknown.

Jedną z najważniejszych nowości, jakie oferuje rozszerzenie, jest możliwość ekspansji na morzach i oceanach. Nie jesteśmy więc już ograniczeni linią brzegową przy planowaniu swojego imperium: twórcy pozwolili na budowanie całych osad na tafli wody, a także wydobywanie surowców spod jej powierzchni. Ba, nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć w pełni funkcjonalne państwo tylko i wyłącznie na morzu. Taka ekspansja wiąże się jednak z nowymi zagrożeniami, ponieważ głębiny obcych planet zamieszkiwane są przez groźne monstra.

Druga poważna zmiana dotyczy systemu dyplomacji. W Rising Tide jest on znacznie bardziej dynamiczny, biorąc pod uwagę nasze dotychczasowe poczynania w trakcie pertraktacji z konkurentami. Liderzy innych cywilizacji również mają bardziej rozbudowaną osobowość, na którą wpływa zarówno ich historia, jak i obecna sytuacja geopolityczna: dla przykładu dotychczas pokojowo nastawiony rywal może wstąpić na ścieżkę wojenną, jeśli przyprzemy go do muru.

Także inne mechaniki zostały zmienione. W Rising Tide nie jesteśmy ograniczeni do trzech doktryn z podstawowej wersji gry. Zamiast tego możemy łączyć poszczególne ideologie w swoiste hybrydy, dające nam dostęp do m.in. nowych jednostek. Odświeżono również system artefaktów, w którym teraz zbieramy i łączymy pozostałości po obcych cywilizacjach.

Ponadto Rising Tide to także dwa nowe biomy – jeden z nich to świat prymitywny, nadal w trakcie kształtowania, wstrząsany wulkaniczną aktywnością. Twórcy zapewnili nam również dostęp do czterech nowych frakcji. Pośród nich znajduje się m.in. Al Falah, złożona z nomadów wywodzących się z Bliskiego Wschodu.

 

Napisz swoją recenzję

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth - Rising Tide PC

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth - Rising Tide PC

Oficjalny dodatek do strategii turowej Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth z 2014 roku, opracowany przez twórców gry podstawowej ze studia Firaxis Games.

Napisz swoją recenzję

Sposoby dostawyNazwa kurieraCzas dostawyKoszt
Przesyłka kurierska (GLS) Przesyłka kurierska (GLS) Kurier GLS 24H 13,99 zł

Polecane produkty