Na Gamescom Opening Night Live mogliśmy obejrzeć aż 25 prezentacji gier. Gospodarzem imprezy został Geoff Keighley, którego dobrze kojarzymy z The Game Awards. Wśród wielu ważnych gości mogliśmy spotkać Hideo Kojima, który zaprezentował swoją nadchodzącą grę Death Stranding.

Pierwszą grą przedstawioną na Gamescom Opening Night Live jest Gears 5.

 

Gears 5 to kolejna część popularnej gry Gears of War 4, gdzie wcielamy się w Kait Diaz. Protagonistka wyrusza w podróż do odległego zakątka planety Sera, by rozwikłać zagadkę trapiących ją koszmarów, a także dowiedzieć się więcej na temat pochodzenia Szarańczy.

Gears 5

 

Następny zwiastunem jest  gra Comanche. Jak pamiętamy, w grze Comanche wcielamy się w pilota helikoptera bojowego i wypełniamy powierzone Nam misje. Firma THQ Nordic zapowiedziała Nam iż w nowej odsłonie popularnego Nam serii gry będziemy mogli brać udział w sieciowych starciach śmigłowców wraz z dronami.

comanche

 

Następną odsłoną ukazaną na Gamescom Opening Night Live jest Need for Speed HEAT.

NeedForSpeedHEAT

 „Pracuj za dnia, a nocą stawiaj wszystko na jedna kartę”. Electronic Arts pokazuje Nam pierwszy gameplay  z nowej serii gry.  Akcja toczy się w Palm City. W dzień ścigaj się na legalnych zawodach w Speedhunter Showdown, a w nocy zabaw się ze swoją ekipa na ulicy gdzie grasują niebezpieczni gliniarze.

 Już na oficjalnej stronie EA możemy zobaczyć pełną listę samochodów, które będą dostępne w grze.

 

Następnymi zaprezentowanymi grami były:

 1. 4. Kerbal  Space Program 2
 2. 5. Little Nightmares 2
 3. 6.     

Predator: Hunting Grounds, asymetryczna sieciowa gra akcji, gdzie grupa graczy wcielając się w żołnierzy wykonują zadanie: zinfiltrować tereny kontrolowane przez wrogie siły i zainfekować ich system komputerowy. Zadanie było dość proste póki do walki nie dołączył Predator. Podczas Gamescom Opening Night Live mogliśmy obejrzeć pierwszy gameplay z tej owej gry.

 

 1. 7. Monster Hunter: World Iceborne
 2. 8. The Cycle
 3. 9. Life is strange 2
 4. 10. HUMANKIND

 

 1. 11. 

Borderlands 3. Oryginalna seria z gatunku shooter-looter powraca wraz z bazylionem broni i zupełnie nowymi, napędzanymi chaosem przygodami!  Wysadzaj nowych przeciwników w wcześniej nie widzianych światach jako jeden z czterech zupełnie świeżych Vault Hunterów – poszukujących skarbów odjechanych kozaków, każdy z unikalnym drzewkiem umiejętności, zdolnościami i możliwością modyfikacji. Graj solo lub z przyjaciółmi przeciwko szalonym przeciwnikom, kolekcjonuj tony lootu i uratuj swój dom przed najbardziej bezwzględnymi przywódcami w galaktyce.

borderlands 3

 

Wydawca ogłosił też wczoraj tryb Proving Grounds jaki zostanie dodany do gry.


 1. 12. Everspace 2
 2. 13. Zapowiedź  Wiedzmin 3 dla Nintendo Switch

 

 14.

 1. fifa20

Fifa 20. Kolejna odsłona znanej Nam serii gier piłkarskich od studia EA Sports. W FIFA 20 kierujemy wiernie odwzorowanymi prawdziwymi drużynami oraz zawodnikami, grając przeciwko sztucznej inteligencji lub innym graczom.

Na Gamescom Opening Night Live został omówiony nowy tryb VOLTA.

 

 1. 15. DisIntegration
 2. 16. Darksiders Genesis
 3. 17. GYLT
 4. 18. Destiny 2 Shadowkeep
 5. 19. Remothered : Broken Porcelain
 6. 20.
 7. Erica

 

Podczas Gamescom Opening Night Live Sony zaprezentowało Nam grę Erica. Erica to połączenie wideo z grą, która posiada liczne wybory. Gra umieszcza nas w środku wielkiej tajemnicy. Poznajemy losy Eriki, której wspomnienia są kluczowe do poznania szokującej prawdy związanej ze śmiercią jej ojca.  W trakcje gry podejmujemy wiele decyzji, a każda z nich ma określone konsekwencje, wpływające na przebieg historii. To od nas zależy jakie zobaczymy zakończenie gry. Grę można już zakupić w PlayStation Store.

 

 1. 21. Anno 1800
 2. 22. Port Royale 4
 3. 23. Iron Harvest 1920
 4. 24.

Call of Duty: Modern Warfare.

Następna odsłona strzelankowego cyklu Call of Duty, a zarazem reboot podserii Modern Warfare, za którego opracowaniem stoi studio Infinity Ward. Jak w innych seriach wcielamy się w elitarnych żołnierzy i biorzemy udział w operacjach militarnych na całym globie.

 codmodernwarfare

Infinity Ward podczas Gamescom Opening Night Live zaprezentowało nam zwiastun informujący o alfa testach trybu 2vs2 w dniach 23-25sierpnia, z którego będą mogli skorzystać tylko gracze posiadający PlayStation 4.  

 25.

 1. deathstreding

 

Zmierzamy już do ostatniej prezentacji przedstawionej na Gamescom Opening Night Live. Jest to Death Stranding stworzony przez słynnego Hideo Kojima. Twórca gry wyszedł na scenę na pół godziny i przedstawił nam kilka materiałów wideo, pokazywających historie dwóch postaci oraz sześciominutowy gameplay. Oddawanie moczu, noszenie noworodka, dzieci w innych wymiarach – to coś nowego dla nas w świecie gier. Myślę, że Hideo Kojima chce nam udowodnić, że poza szablonowych gier , można stworzyć coś jeszcze, coś szalenie zwariowanego jak Deatch Stranding.