Akcja gry odbywa się w Palm City, a nasze samochody będą ściągać się w dzień i w nocy na asfaltowych drogach patrolowane przez policję. Oczywiście jak w poprzednich częściach policja skupi się na psuciu Nam zabawy oraz będzie próbowała Nas złapać i zapuszkować. Tak, pamiętamy tą część gry gdy trzeba zdecydować – prześcignąć czy kryć się.

 NeedForSpeedHEAT

Jak na razie producent nie zdradza zbyt wielu szczegółów na temat gry, ale na oficjalnej stronie Need for Speed Heat widnieje następujący opis:

„Pracuj za dnia i ryzykuj nocą w Need for Speed™ HEAT, emocjonującej grze wyścigowej, w której prawo przestaje obowiązywać wraz z zachodem słońca. Za dnia w Palm City odbywają się zawody Speedhunter Showdown. To oficjalne wydarzenie, które pozwala zarobić na ulepszenia auta. Nocą możesz brać udział w nielegalnych wyścigach, budować swoją reputację i uzyskać dostęp do kolejnych wydarzeń i lepszych części. Musisz jednak uważać – policja w tym mieście nie gra uczciwie.”


NeedForSpeedHEAT1 

Dyrektor kreatywny Ghost Games, Riley Cooper tak skomentował zapowiedź gry:

„W grze będzie więcej możliwości, niż kiedykolwiek. Gracze będą mogli wyrazić siebie i zyskać sławę w mieście na swój sposób. Nasi fani od dawna zgłaszali, że chcą więcej aut, więcej modyfikacji i wyzwań. My zaś chcemy podkręcić każdy z tych aspektów do granic możliwości. Każdy będzie mógł puścić wodzę fantazji, niezależnie od tego, czy mówimy o wyglądzie postaci, osiągach samochodu, czy stylu jazdy”.

NeedForSpeedHEAT2

Chodzą plotki iż „Gameplay z Need for Speed Heat zostanie zaprezentowany już w najbliższy poniedziałek.”, ale myślę, że wszystko co będziemy chcieli się dowiedzieć zostanie zaprezentowane na  targach Gamescom.